Informacje dla gimnzjalistów - 2006

 

W bieżącym roku, podobnie jak w poprzednim, w Bydgoszczy rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się drogą elektroniczną. Na terenie Targów będzie okazja dowiedzieć się wszystkiego na ten temat. W zakładce Plan Hali "Łuczniczka" widoczne jest czerwone pole. W tym miejscu będą ustawione stanowiska próbne rekrutacji elektronicznej obsługiwane przez pracowników Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. Warto skorzystać z okazji i samemu spróbować, jak to będzie przebiegało...

Wzorem roku ubiegłego we wnętrzach hali widowiskowo - sportowej "Łuczniczka" odbędą się Bydgoskie Targi Edukacyjne edycja 2006. Termin Targów został ustalony na wtorek 4 kwietnia 2006 roku w godzinach 11.00 - 18.00. Dzięki tak wybranym godzinom trwania imprezy również rodzice po dniu pracy będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną bydgoskich szkół średnich i pomóc swoim pociechom wybrać przyszły zawód albo poznać bliżej upatrzoną szkołę. Jest to również okazja do zaprezentowania przez szkoły ponadgimnazjalne swojej oferty edukacyjnej, dorobku, ciekawie się zaprezentować.

Zapraszamy wychowawców klas trzecich gimnazjów do przybliżenia swoim wychowankom idei organizowania tej imprezy oraz zorganizowania zbiorowego wyjścia ze szkół do hali "Łuczniczka". Planowana impreza ma obfitować bowiem nie tylko w ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, ale również odbywać się będą  pokazy i prezentacje artystyczne w wykonaniu uczniów szkół średnich.
Ponadto będzie możliwość zapoznania się z systemem naboru elektronicznego, który dotyczy każdego absolwenta gimnazjum.